Kolem 50 tisíc řidičů ve věku nad 40 let trpí dioptrickou vadou, která je pro řízení nebezpečná. Zrak šoférů negativně ovlivňuje i šedý zákal, onemocněním trpí půl milionu lidí. Kolem 130 tisíc řidičů není schopno rozpoznat červenou barvu.
Indičtí jogíni si preventivně proplachují nosní a vedlejší dutiny slanou vodou, aby tak zabránili jejich zahlenění a vzniku s tím spojených nemocí. Rovněž tak si počínají i námořníci, kteří si proplachují dutiny mořskou vodou pro zabránění vzniku rýmy.
Bolesti zad spolu s hypertenzí byly v roce 2014 podle výsledků Evropského výběrového šetření nejčastější chronickou nemocí u mužů i u žen v České republice.
Soutěž Česká Miss 2017 přichází v úplně nové podobě, která se od všech předchozích ročníků diametrálně liší. Martin Ditmar a Eva Čerešňáková představili inovace, které s národní soutěží krásy plánují.
Mohou být neškodnou a přirozenou okrasou obličeje či těla, ale i zdraví nebezpečnou hrozbou. Řeč je o mateřských znaménkách, která na sobě ve větším či menším množství najdeme každý.
Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné množství cenných látek.
Slovenští poslanci schválili novelu zákona o dálničních známkách, která nabývá účinnosti 1. listopadu. Co se mění? Předně pokuty za jízdu po dálnici nebo rychlostní silnici ve vozidle do 3,5 tuny se touto novelou snižují na polovinu, a to z 300 euro na 150 euro.
Celý svět si v pátek 14. října Světovým dnem trombózy připoměl rizika spojená s tímto závažným onemocněním. Trombóza je třetí nejčastější onemocnění srdce a cév.
Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková odletěla na Filipíny, kde bude reprezentovat Českou republiku na jedné z nejprestižnějších světových soutěží krásy, Miss Earth.
Prudký pokles denních teplot signalizuje příchod topné sezóny, ale co je ještě horší, i příchod onemocnění dýchacích cest a chřipky a podobných chorob.
byl v Graftoně v Západní Virginii v USA poprvé slaven Den matek.
Technika
10. května 1970
bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize.
Historie
10. května 1868
se konalo na hoře Říp politické shromáždění lidu, jemuž se dostalo označení „tábor“. Přítomno zde bylo na 20 000 osob, které požadovaly spravedlnost pro české země v Rakousku.